TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
 
Odwiedź Na dobre i na złe na Facebooku-u Oficjalny kanał serialu na YouTubie

Walka aż do końca.

Data publikacji: 2012-09-05 
Z każdym dniem, Ludmiła coraz bardziej traci siły. Jednak Przemek wciąż walczy o jej życie. Czy oboje dostaną od losu drugą szansę? Zapraszamy na 490 odcinek "Na dobre i na złe", a w nim.
Walka aż do końca.
Walka aż do końca.

- Nie możesz się teraz poddać!

Młody lekarz spogląda z napięciem na ukochaną. A Ludmiła, zmęczona chorobą, wyznaje:

- Wiesz co jest w tym wszystkim najgorsze? Zanim wszystko się posypało, zanim
okazało się, że Falkowicz to oszust. Przez moment, przez jeden krótki moment
myślałam, że jestem z tobą w ciąży. Że będziemy mieć dzieci i domek z ogródkiem.

Załamana, dziewczyna przytula się do ukochanego. A Przemek z trudem panuje nad
emocjami:

- Co ja mogę zrobić, Ludmiła, co mogę. Zamorduję tę szuję! Osobiście!

 
Tymczasem Hana przekazuje bratu kolejną złą wiadomość - z kliniki w Izraelu.

- Jest ostateczna odmowa. Twierdzą, że badanie jest zakończone, a Ludmiła nie spełnia kryteriów.

- Jak nie spełnia?!

- No wiesz, mój ojciec uprzedzał mnie, że mamy bardzo małe szanse. Jeszcze wczoraj rozmawiał z profesorem Markovitzem.

- Ale czy powiedział, że to dla niej jedyna szansa? Że jest młoda, piękna.

- Przemek, proszę cię! Przesłałam mu skany wszystkich wyników badań. Wiedział, co mówić.

- Kurcze, gdybym tylko sam mógł z nim porozmawiać. Na pewno bym go przekonał!

- A właściwie. co stoi na przeszkodzie, żebyś tam pojechał i spróbował? - Hana posyła bratu ciepły uśmiech. - Przecież to niecałe cztery godziny lotu, a mieszkać możesz u mojej rodziny.

- Myślisz, że może się udać?

- Jak walczyć, to do końca!

 
Czy Przemek naprawdę wyjedzie do Izraela? I przekona profesora, by dał Ludmile ostatnią szansę? Odpowiedź już wkrótce, tylko na antenie TVP 2! 
 

Komentarze
H&P 2012-09-05 21:40:56
Nie mogę doczekać się następnego odcinka :P
molly-12 2012-09-05 22:34:00
Nie przepadam za Ludmiłą ale mimo wszystko jest mi jej szkoda. Zgadzam się zapowiada się fajny odcinek i również nie mogę się doczekać.
sylka 2012-09-06 11:42:54
a ja lubę Ludmiłe i życzę jej jak najlepiej.Mam nadzieje że przeżyje .Chciałabym aby był z Przemkiem choć obawiam się że oni nie bedą razem.Jak Ludmiła umrze to napewno nie będą razem a jak będzie żyć to pewnie też nie bo niestety Przemek będzie z Wiktorią.
kinina 2012-09-06 16:25:32
Ja mam nadzieję, że Ludmiła z tego wyjdzie :). Może sobie kogoś potem znaleźć, nie wiem, ale kibicuję, żeby udało jej się przeżyć. Ale i tak mam nadzieję, że WiP bd razem :).
molly-12 2012-09-06 20:49:53
no tak oby przeżyła, bo szkoda by było gdyby umarła. niech po jej wyleczeniu rozstanie się z Przemkiem w zgodzie, ona niech sobie kogoś znajdzie, a Przemek niech będzie z Wiki.:))
devonne :* 2012-09-06 22:11:09
nie lubię Ludmiły.ona mnie wkurza,a Przemek powinien być z Wiki :) poza tym zgadzam się z molly-12 ja również nie moge się doczekać następnego odcinka ;)
ewi 2012-09-07 16:02:09
przemek+wiki
WIKIandPRZEMEK 2012-09-08 20:49:00
Sylka sorry ale cie nie kumam. No bo na pierwsy żut oka widać, że przemek kocha obie LiW. Wiki nigdy nie odtrąciła Przemka a Ludmiła nie boi się go odpychać i zrażać od siebie szczeże mówiąc wali ją to co pomyśli sobie o niej Przemek.Po części stoję za tobą bo chcę aby Ludmiła przeyła, a po części za devonne bo chcę żeby to Wiki była z Przemkiem. Też lubie Ludmiłę ale lepszego życia w serialu i Przemka życzę Wiki. POZDRO WSZYSTKIM
I <3nadobreinazłe 2012-09-09 16:39:55
Nie no Przemek musi być z Wiki !!!!!!!!
sylka 2012-09-09 23:05:44
UWAGA !!! Do wszystkich fanów Wiktoria i Przemka. Ludmiła umrze a Przemek pewnie będzie z Wiktorią. Wiki kocha Przemke i to bardzo wyraznie widac w jej zachowaniu zresztą sama przyznała się Agacie że go kocha. Uważam że Ludmiła też kocha Przemka ale boi się miłości i zangażowania .O Wiki juz trochę wiemy,wiemy jaką jest osobą i jaką ma przeszłośc. A o Ludmile bardzo mało wiadomo.Wiadomo tylko tyle że była kiedys prostytutką ale dlaczego nią zosatał to tego nikt nie wie.Wydaje mi się tez że Ludmiła ma złe kontakty z rodzicami. Zmierza do tego że Ludmila to bardzo tajemnicza osoba i żeby zrozumiec jej często skomplokowane postępowanie trzeba po proatu ją znac a my jej nieznamy.Uważm że ona kocha Przemka ale boi się zangażowac może czuje się gorsza od niego albo ktos kiedys złamał jej serce i boi się znowu w uwierzyc w miłosc albo uważa że jak człowiek jest sam to jest prosciej .a tak wogóle to mi jej jest żal.Myslała że jest zdrowa i że jest w ciąży z Przemkiem była bardzo szczęsliwa ,myslała o założeniu rodziny z Przemkeim a się okazło że umrze. Co do zachowania Wiki względem Przemka ona go kocha dlatego bardzo go wspiera i mu pomaga . Wiadomo że zakochana osoba dla osoby którą kocha jest w stanie zrobic wszystko chociaz nie zawsze ta miłosc jest odwzajemniona. Szkoda że Ludmiła umrze bo dlamnie to fajna postac.Przemek pasuje do Ludmiła a Wiki możey byc z kimś innym w jej wieku albo trochę starszym tylko nie z Tomaszem.Ale chyba każdy na to liczył że Wiki i Przemek będą razem tylko szkoda że kosztem śmierci Ludmiły.Mogli scenarzyści jakos inaczej rozwiązac ten wątek.
molly-12 2012-09-10 21:50:52
Sylka skąd to wiesz???? No oczywiście że gdyby Przemek i Wiki byli razem to byłoby cudownie, ale jak Ludmiła umrze to Przemek będzie szukał pocieszenia u Wiki. Mogliby scenarzyści jakoś lepiej to rozwiązać, np. wcześniej zanim Przemek zaangażował się w związek z Ludmiłą.
jagoda100 2012-09-11 11:31:02
To niesprawiedliwe osądy, które piszecie. Niby szkoda wam Ludmiły, a z drugiej strony chcecie, aby Przemek był z Wiki. Ludzie zastanówcie się. Wiem, każdy może mieć swoje zdanie, ale jesteście niesprawiedliwi dla Ludmiły. Ona jest chora, sama, ma tylko Przemka, a Wiki co ma do stracenia? Jest młoda, zdrowa, może sobie kogoś znależć, a Ludmiła co? Odejdzie, bo tylko na tyle jest stać scenarzystów. W każdym serialu uśmiercają z zimną krwią. Są okrutni. Nie widzą, że widzowie nie chcą oglądać dframatycznych przeżyć, bo sami mają je na co dzień, ale co tam? Czytałam w Świecie seriali, że Ludmiła odejdzie. I pytam się, tylko po co takie zakończenie?
max 2012-09-11 11:54:34
jeśli wolno mi coś wtrącić to uważam, że Przemek nigdy tak naprawdę nie kochał Ludmiły. Najpierw zobaczył piękną dziewczynę, która Go zauroczyła. Potem wyszło na jaw, że Ona jest śmiertelnie chora i zaczął Jej współczuć. Na mnie Przemek sprawiał wrażenie jakby był z Ludmiłą by wynagrodzić Jej niesprawiedliwość losu jaka Ją spotkała. Ale to tylko moje odczucia...
max 2012-09-11 12:05:46
i tak już zupełnie na marginesie. Niby to oficjalna strona serialu ale żeby redakcja czy inny zarządzajacy stroną się wysilał to nie powiem. Już więcej informacji jest na stronach np. świat seriali, tele tydzdzień czy innych tego typu. Nawet w gazetach z programem jest więcej. Wydaje mi się że jednak powinno być odwrotnie. Na oficjalnej stronie powinny być najświeższe wiadomości i zdjęcia, pominę fakt zakładek (sceny nieemitowane na przykład), które są chyba tylko do dekoracji bo kompletnie się ich nie wykorzystuje.
jagoda100 2012-09-11 16:18:31
Ludmiła jest piękną i młodą kobietą,zasługuje na miłość i szczęście. Przemek jest odpowiednią bratnią duszą dla niej. Oboje się kochają. Nie rozumiem dlaczego scenarzyści odbierają im szansę na bycie razem? Czy tak bardzo uwielbiają łzy, tragedie? Może warto jeszcze przemyśleć tragedię tej dziewczyny? Widzom nie będzie się chciało oglądać Przemka snującego się i zrozpaczonego po szpitalu.
magdalena13 2012-09-11 18:58:37
bo takie jest życie. często nie stety niesprawiedliwe. wiem coś na ten temat ;______;
sylka 2012-09-11 19:36:09
masz racje jaagoda100 ja zwsze uważałam żę Przemek i Ludmiła pwoinni być razem ale nie ukrywajmy każdy raczej zpodziewał się że Przemekędzie jeszcze kiedyś z Wiki.Uważam że scenarzyści nie prze3mysleli zakończenia wątku Ludmiły.Ludmiła to piękana, młoda i inteligentna kobeta która miała tyle planów i marzeń wreszcie znalazła super faceta chciała z nim założyć rodzinę pragneła z całych sił poprostu żyć.A scenarzyści lekką ręką zabrali jej marzenie , plany sczęście poprostu ją usmiercili. 100 razy6 wolałąbym oglądać slub Ludmiły i przemka ich szczęście , narodziny dziecka zakładanie rodziny niż śmieć Ludmiły i rozpacz Przemka którego pociesza Wiki ktłra jest poczęści zadowolona że nie ma rywalki.Za mało w tym serialu jest radości i miłosnych chwil i przede wszystkimżycia rodzinego małżeństwa dziec tylko smutek , zdrad intrygi itp.Uwżam też że Przemek kocha Ludmiłie może nie tak gwałtownie jak kochał Wiki ale kocha on nie robi tylko tego z litości i poczucia obowiązku przecież Ludmiła tyle razy go odpychała gdyby mu na niej nie zależało to by tak się nie angażowała w pomoc dla niej i niebył z nia.Wkurza mnie jeszcze sprawa Falkowicza.Uwżam że relane życie w tym serialu bije aż po oczach przecież lekarz który poczęści przycxzynił się do śmierci pacjentki i oszukiwał innych pacjentóww żyje sobie jak gdyby nigdy nic się nie stało , żyje sobie w szczęściu i zadowoleniu przecież w normalnym życiu zostałaby za to ukarany.
WIKIandPRZEMEK 2012-09-13 21:05:35
No cóż Sylka większość chciała Wiki i Przemka, a scenarzyści się temu podporządkowali. (I BARDZO DOBRZE!!!)
hana<3 2012-09-14 16:10:32
ludmiła umrze w 493
bradley1 2012-09-18 19:16:53
banki oferują lokaty 5-6%. Czy wiesz że pieniądz co roku tyle właśnie traci na wartości? Ile więc zarabiasz? NIC. Prawdę mówiąc to nawet tracisz bo inflacja jest większa. Chcesz mądrze zainwestować swoje pieniądze? Wejdź na google i poszukaj "portal inwestycyjny numer87". Lepiej się zastanów co robisz ze swoimi pieniędzmi.
kinga2000 2012-09-26 17:09:27
powiem tak: wiki powinna być z przemkiem i zapewne będzie po śmierci ludmiły. ja się BardzO Z TegO ciesze! ale nie zapominajmy też o ludmile która była oszukana przez falkowicza. przemek pewnie nie tak od razu sie pozbiera po jej śmierci. Nius: gdzieś czytałam ze przemek zaręczy sie z ludmiłą ale mam nadzieje że TEGO NIE ZROBI!!!!! jeśli sie z nią ożeni przed śmiercią to zmarnuje sobie życie a wiki ZŁAMIE SERCE!!!!! PODSUMOWANIE: NIECH PRZEMEK JEŚLI MUSI BĘDZIE Z LUDMIŁĄ AZ DO ŚMIERCI,A ZA JAKIEŚ 5 ODCINKÓW BĘDZIE Z WIKI!
kreta555 2012-11-04 15:17:31
nie wiki nie powinna byc z przemkiem, jest ona bardzo zapatrzona w siebie a ludmila to idealna partnerka dla przemka szkoda ze im sie nie udalo..
Dodaj komentarz:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zarejestruj się.
Zobacz również
Bitwa

W cieniu Falkowicza

Nina
Wiki
Liczba głosów: 49161
Zobacz wszystkie bitwy »
Ankieta

Której parze kibicujesz najmocniej?

 • Agata i Marek
 • Hana i Piotr
 • Lena i Latoszek
 • Wiki i Tomasz
 • Nina i Sambor
 • Ola i Przemek
 • Wiki i Adam
 • BARWY SZCZĘŚCIA Barwy szczęścia bezkonkurencyjne!
 • BARWY SZCZĘŚCIA Zapraszamy na powtórki
 • M JAK MIŁOŚĆ Zapraszamy na powtórki!
 • M JAK MIŁOŚĆ M jak Muzyka - K jak Kacper!
 • M JAK MIŁOŚĆ Kulisy: Grabina w płomieniach
 • BARWY SZCZĘŚCIA WIDEO: Pierwszy zwiastun 9. sezonu!
więcej >> x
 
BARWY SZCZĘŚCIA Barwy szczęścia bezkonkurencyjne!